[Nov 11, 2018] Sezonul 1 - Etapa 7 (Autodromo Nazionale Monza)

Discussion in 'Arhivele nationale' started by ihlades, Nov 5, 2018.

  1. ihlades

    ihlades Administrator Staff Member Concurent RLR

    Joined:
    Sep 19, 2014
    Messages:
    210
    Likes Received:
    121
    O dimineață târzie și leneșă, în fotoliul de-mi place să-l balansez pe verandă, cu un pahar de vin roșu în mâna dreaptă și un trabuc arzând încet în scrumieră... peisajul verde din Lombardia invită la sentimentul de împlinire pe care-l simt în zile de weekend ca asta. Dar o dată pe an blestem și urlu, când băieții vin cu tobe gălăgioase și scârțâit de cauciucuri și se-ntrec ore-n șir fără sens! De-asta am lăsat apartamentul din Milano să fie închiriat pe AirBnb, tot de asta am parte și aici?!

    "Știu că n-am fost în cea mai bună formă la Barcelona", spune #01 N. Victor într-o conferință de presă premergătoare cursei Racing League Romania de la circuitul din Monza, "Nu mi-am revenit complet și oboseala fizică și-a spus cuvântul. Am reușit să câștig cele mai multe puncte, dar nemeritat aș zice, #78 C. Luci a fost pilotul mai bun duminică!". Liderul clasamentului simte presiunea urmăritorilor săi și pare că și-a pierdut magia începutului de sezon. "La Monza voi absenta din cauza altor angajamente, dar voi urmări cu interes desfășurarea evenimentelor. #78 C. Luci și #82 S. Gabriel sunt amândoi favoriți de departe și cred că vor obține cele mai multe puncte, fapt ce mă pune într-o situație dificilă pentru finalul de sezon."

    Întrebat despre forma excelentă pe care a afișat-o în ultimele etape, #78 C. Luci erupe: "No... că-s rapid știam, o am în sânge. Dar ceilalți de pe pistă nu înțeleg că ei nu pot frâna ca mine? Ei chiar nu știu că dacă Simu a aprins stopurile e deja prea târziu și-ar trebui să caute cea mai apropiată ieșire de pe circuit? Am muncit atât, am testat volane, l-am ales pe ăla cel mai tare, și acum sunt ținta tuturor?". Amintim că ultima etapă, de la Barcelona, l-a surprins pe #78 C. Luci în mai multe evenimente nefericite pe pistă și rezultatele i-au fost compromise deși timpii obținuți de el au fost permanent cei mai buni.

    "A aflat cineva ce temperaturi vor fi duminică? Io nu mai știu cu softuri, cu mediumuri; nu e nimic între ele?" s-a exprimat nervos #25 P. Andrei. Dar imaginea zilei a fost oferită de #09 C. Luchian care, auzind cele spuse de pilotul BMW, nu a putut să se abțină și a izbucnit într-un râs isteric: "Deci nu mai pot, 2 grade în plus sau în minus, care-i marea diferență? Păi e BMW-ul ăla tracktool sau ba?"

    Spiritele se încing în Micul Circ și în spatele tuturor râsetelor și a glumelor, rivalitățile încep să iasă la suprafață. Mai sunt doar 4 etape din acest sezon Racing League Romania dar diferențele din clasament sunt mici și orice se poate întâmpla.

    "Deși n-o să fiu la cursă, să îl încurc și eu pe Luci, le urez multă baftă tuturor celor implicați. Cred că finalul de sezon va fi aprins! Dar de data asta eu o să fiu pe fotoliu și-o să mă balansez c-un pahar de vin în mână. De-abia aștept spectacolul!" încheie #01 N. Victor.

    View attachment 11407410994_a4b152b4fe_o.jpg

    Detaliile mai jos:
    • Data: 11 noiembrie 2018
    • Server: Racing League Romania - Etapa VII [RLR][GT3]
    • Program:
      • până la 20:10 antrenamente libere
      • 20:15-20:30 briefing (audio Discord)
      • 20:30 - 20:40 calificări
      • 20:40 - 20:45 pauză
      • 20:45 - 21:25 cursa 1 (30' + 2 ture)
      • 21:25 - 21:30 pauză
      • 21:30 - 22:10 cursa 2 (reverse grid; 30' + 2 ture)
    • Condiții de cursă:
      • Nivel de aderență: OPTIMUM (100%)
      • Temperatură în aer: 22 de grade Celsius
      • Temperatură pistă: 27 de grade Celsius
    • Driver assists:
      • Traction Control: FACTORY
      • ABS: FACTORY
      • Stability Control: OFF
    • Cauciucuri permise:
      • Oricare
    • PIT-STOP:
      • opțional (nu e obligatoriu)
    • Server antrenamente până în seara cursei:
      • Racing League Romania - Practice [RLR][GT3]
      • Deschis 24/7 cu sesiuni de antrenamente de câte 8h
      • LIVETIMING
     
    2 people like this.
  2. Luchian

    Luchian Administrator Staff Member Concurent RLR

    Joined:
    Jun 3, 2014
    Messages:
    1,107
    Likes Received:
    279
    Excelente aceste intro'uri de etape. Sa ne traiesti @ihlades . Macar pentru asta si merita sa fac mai mult practice sa te privez de locul 1 :D
     
  3. Dinca Andrei

    Dinca Andrei Member Concurent R3E Concurent RLR

    Joined:
    Oct 2, 2018
    Messages:
    30
    Likes Received:
    2
    Salut,cu adevarat o placere la citit.
     
  4. Zoinx

    Zoinx Member Concurent R3E Concurent RLR

    Joined:
    Sep 19, 2014
    Messages:
    37
    Likes Received:
    19
    Daca va place dati like la post ,simplu
    ...:)))))
     
    1 person likes this.
  5. Luchian

    Luchian Administrator Staff Member Concurent RLR

    Joined:
    Jun 3, 2014
    Messages:
    1,107
    Likes Received:
    279
    1 person likes this.

Share This Page