[Nov 25, 2018] Sezonul 1 - Etapa 9 (Bathurst)

Discussion in 'Arhivele nationale' started by ihlades, Nov 20, 2018.

  1. ihlades

    ihlades Administrator Staff Member Concurent RLR

    Joined:
    Sep 19, 2014
    Messages:
    210
    Likes Received:
    121
    Vă scriu din amintiri, stând pe scaun în avion, pentru că Racing League Romania a scăpat bomba: următoarea etapă va avea loc în Australia, la Bathurst! Organizatorii au reușit, pe ultima sută de metri, să obțină aprobarea autorităților locale pentru a folosi circuitul semipermanent de pe Mount Panorama. Piloți, echipe tehnice, jurnaliști și fani înfocați, toți am stat cu sufletul la gură pentru că nu știam unde să ne îndreptăm pentru a 9-a etapă din sezon. Dar acum c-am aflat... WOW! Acum m-am îmbarcat s-ajung acolo!

    Murmurul fanilor despre o posibilă cursă pe circuitul Motorpark Romania sau organizarea unui eveniment pe străzile vreunui oraș european au fost drăguțe. Au fost adoptate de către mass-media cu fanfară. Și deși ar fi avut farmecul lor, amândouă pălesc în fața circuitului australian care poate fi considerată o Mecca a motorsportului.

    "E weekend-ul în care revin în Micul Circ și am așteptări ridicate. Vreau să le arăt tuturor suporterilor că sunt mai rapid decât #78 C. Luci, dar Bathurst e un circuit aparte... unde chiar dacă ești mai rapid, asta nu înseamnă că vei termina cursa pe primul loc. Nu înseamnă că vei termina cursa, punct." a venit la scurt timp prima impresie, din partea lui #01 N. Victor. Pilotul Audi a absentat de la ultimele două etape și, deși era considerat favorit la mijlocul sezonului, acum se află la mâna lui #78 C. Luci, pilotul Porsche care s-a detașat în fruntea clasamentului.

    #78 C. Luci adaugă: "Sectorul de pe munte e probabil favoritul meu! Să mergi cu viteze de peste 200km/h la mai puțin de 10cm de pereții circuitului, știind că orice eroare va avea consecințe fatale pentru rezultatul final... de-asta m-am apucat de curse!".

    "Sper ca Lamborghini-ul să poată țină pasul pe zona montană cu celelalte mașini... știu sigur că am avantajul pe linia dreaptă, dar aici, la Bathurst, nu e de-ajuns." comentează #09 C. Luchian performanțele mașinii sale. #74 S. Cristian se arată nesigur înainte de cursa-spectacol de pe Mount Panorama: "Îmi este tare frică de porțiunea de coborâre. Nissan-ul are ceva probleme cu frânele pe munte, le încinge prea tare mi se pare. Oricum, dacă VAG-urile nu se depărtează de mine, o să-i cam rup!".

    #01 N. Victor încheie: "Eu consider că cine iese victorios la Bathurst poate fi considerat campionul moral. E un circuit care solicită la maxim pilotul, dar unde n-ai ce căuta cu o mașină lentă. Pentru mine cursa de la Bathrust reprezintă sinteza provocării Micului Circ!".

    #78 C. Luci: "Da bine tu mă... ce să zici acuma dacă nu mai ieși campion?"

    View attachment JfERkgU.jpg

    Detaliile mai jos:
    • Data: 25 noiembrie 2018
    • Server: Racing League Romania - Etapa IX [RLR][GT3]
    • Program:
      • până la 20:10 antrenamente libere
      • 20:15-20:30 briefing (audio Discord)
      • 20:30 - 20:40 calificări
      • 20:40 - 20:45 pauză
      • 20:45 - 21:25 cursa 1 (30' + 2 ture)
      • 21:25 - 21:30 pauză
      • 21:30 - 22:10 cursa 2 (reverse grid; 30' + 2 ture)
    • Condiții de cursă:
      • Nivel de aderență: OPTIMUM (100%)
      • Temperatură în aer: 22 de grade Celsius
      • Temperatură pistă: 27 de grade Celsius
    • Driver assists:
      • Traction Control: FACTORY
      • ABS: FACTORY
      • Stability Control: OFF
    • Cauciucuri permise:
      • Oricare
    • PIT-STOP:
      • opțional (nu e obligatoriu)
    • Server antrenamente până în seara cursei:
      • Racing League Romania - Practice [RLR][GT3]
      • Deschis 24/7 cu sesiuni de antrenamente de câte 8h
      • LIVETIMING
     
    2 people like this.
  2. Marton Bardos

    Marton Bardos New Member Concurent CNDC Concurent RLR

    Joined:
    Aug 31, 2015
    Messages:
    41
    Likes Received:
    4
    Aici cu cât avem voie să furăm startul și putem tăia șicana aceea cu asfalt gata pus? Întreb pt un prieten :p
     
    1 person likes this.
  3. Luchian

    Luchian Administrator Staff Member Concurent RLR

    Joined:
    Jun 3, 2014
    Messages:
    1,107
    Likes Received:
    279
    Spunei prietenului ca merge cu maxim vreo 10s. Insa din pacate isi ia apoi drive-through automat si costa vreo 30 :D.
    Desigur. Cu conditia ca timpul total pe tur sa nu fie sub 2:10 :D

    Oricum, invita-l si pe prietenul tau :lol:
     
    1 person likes this.
  4. Luchian

    Luchian Administrator Staff Member Concurent RLR

    Joined:
    Jun 3, 2014
    Messages:
    1,107
    Likes Received:
    279

Share This Page